Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıkan bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çıkan en oylumlu oranda ilaç derunerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği kayranı büyütmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun bilim cebelarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek artırma çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen kellearı mazmunında ülkesini sakır sakır özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent kellevuruları ile de meşhurdur. 143 tane kellevurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu acil gelişen vakalarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Yerında imdi gerçek bir bilirkişi olmasıyla baş başa kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında dünya edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer sürülen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur arasında en çok patent kellevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Adamı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı yardımıyla anlı şanlı fiillere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse üstelik katiyen çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş sakır sakır olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa olgunlaşmak üzere otama yönünde geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek insaniyet geçmişine oylumlu bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de temelı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek kazandırmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz eforlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilindik şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (yön hüküm) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatı alınmıştır. Kamu çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biröte şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda dünya almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis bey Medarsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin yanında insanoğluna yarayacak fiiller üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta yönıkların geçmesi derunin makul bir bugünı beklesek üstelik kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de derunerisinden kolaylık bir halde otama edebilmek derunin bu kullanılıyor. Başkaca cinsî fiillev bozukluğunu da otama kılmak derunin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış ateşe karşı mukavemetli ve eforlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent kellevurularının 2000 adetine yaklaşanın pay sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı fiilleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri soy istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Konuyla dayalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Müesses Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına örgülabilecek en dosdoğru katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da oylumlu gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde dünya kayran sair bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik üstelikşen patentinin pay sahibi olması ve kellevurusunu ilk fail şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın esas lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser kayranında çkırmızıışmalarını sakır sakır ferahleterek sakır sakır faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biröte sefer Türkiye Yılın Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil el haricinde doğrusu kürevi anlamda da biröte ödülleri alarak bulduğu farklı çareların karşılığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile baş başa anlı şanlı fiillere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı fiile yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biröte farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma porte yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda dünya kayran bir altın sahası ile baş başa kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değfiilikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit porte yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a bağımlı maden ruhsatları ile sağlamlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal ast örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak fiiltiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir fen teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.deniz ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki sınai hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada ufuklerine dünya verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu katma porte sağlama potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel malzeme örgüsındaki tıntınluklar yardımıyla etkili derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunu planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada dünya kayran tafsilatlara bakılırsa hassaten, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*