Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye herifış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıhun bir Ilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnızca başına öne çıhun en cesim miktarda ilaç dâhilerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği düzı yetiştirmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun olgun kepezarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen mirarı demeında ülkesini daima temsil eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi mirvuruları ile de meşhurdur. 143 adet mirvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedi vüruten vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında bundan sonra essah bir kompetan olmasıyla yan yana kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında önem edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez güruhlen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise avam beyninde en çok buluş belgesi mirvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çallıkışmalarla âdemiyet evveliyatına faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı sayesinde kılıklı mesleklere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse dahi asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş daima olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana başlamak üzere terapi yönünde vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek âdemiyet evveliyatına cesim bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de temelı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yaymak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha meşakkatlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak malum şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (yön yardım) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e benzeyen ülkede müsaadeı alınmıştır. Tekmil çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biryoğun şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda önem almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis El ulağısıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin beraberinde insanoğluna yarayacak meslekler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta yönıkların geçmesi dâhilin makul bir ahitı beklesek dahi kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden kolaylık bir şekilde terapi edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Ayrıca cinsî mesleklev bozukluğunu da terapi geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış tehlikee karşı mukavemetli ve meşakkatlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi mirvurularının 2000 adetine benzeyenın adalet sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı meslekleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri dar istirahatlarine sunulan mütebaki dünya toplumlarında biryoğun alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına strüktürlabilecek en harbi katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da cesim vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde önem düz özge bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir miktarda farmasötik dahihandan patentinin adalet sahibi olması ve mirvurusunu ilk yaratıcı insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın taban amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni düzında çallıkışmalarını daima yaygınleterek daima faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biryoğun el Türkiye Senenin Ilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil dar dışında doğrusu kürevi anlamda da biryoğun ödülleri alarak bulduğu farklı ilaçların katlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile yan yana kılıklı mesleklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı mesleke yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biryoğun farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çallıkışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş bedel yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda önem düz bir kızıl sahası ile yan yana mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder değmeslekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun sabit bedel veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a bağımlı eroin ruhsatları ile sağlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni behre modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak meslektiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.ab ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası başlamak üzere dü sınai hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makaslamaklı açıklamada mütalaalerine önem verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim eklenmiş bedel sağlama potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise saf malzeme strüktürsındaki tıngırluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt bildirme planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada önem düz inceliklara bakarak üste, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*