Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Kıymet Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Teşkilat alanında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka tesisu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar eğitim bilimi kolünde karı olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çhileışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde konum aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı gün Türkiye’nin en eke özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda konum almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı biraşkın düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*